S přibližujícími se prázdninami nastal čas výletů i u nás ve školce. S dětmi jsme si povídali nejen o vydařeném výletu do ZOO, ale také o tom, kam děti jezdí na výlety s rodiči, nebo kam by teprve jet mohly. A také o výletě, který nás čeká příští týden. Četli jsme si pohádku jak Káťa a Škubánek jeli na výlet do Zoo a co tam zažili, dívali jsme se na pohádku „Pat a Mat – Výlet“ a „Malý stan“, kde se Spejbl s Hurvínkem, Máničkou a paní Kateřinou vydali na výlet do přírody stanovat. Ve výtvarné činnosti jsme malovali zvířátka ze ZOO a tvořili hrad s využitím papírových roliček a barev na vajíčka. Děti stavěly z různých kostiček hrady, zoologické zahrady a zvířátka. I tento týden jsme zpívali u klavíru, děti se seznámily s novou písničkou „Paraplíčko“ a při ranním cvičení se učily taneček „Sloník Toník“. Celý týden děti provázela řada her, pohybových aktivit a činností.